Moi,
En ole tulossa Jukolaan tänä vuonna.
t. Vesa Virkki
Päijät-Rasti ry:n virallinen keskustelufoorumi ja ilmoituskanava
Et ole kijautunut foorumille. Kirjaudu tai luo käyttäjätunnus.
Ilmoitustaulu → Vapaa keskustelu → Jukola 2008 Tampereella → Uusi viesti
All fields with bold label must be completed before the form is submitted.
Moi,
En ole tulossa Jukolaan tänä vuonna.
t. Vesa Virkki
Myös Vahvistus on mukana Jukolassa...
eli nyt löytyy jo varamieskin
Ippe
katos vaan,
meillähän on jo joukkueellinen jamppoja kasassa..
J.V.
P.N.
N.N.
H.P.
I.M.
E.J.
H.T.
:running:
En tiedä olenko tulossa Jukolaan, se on fifty sixy...:lol:
hauska kuulla.
eli tämän hetken laskuissa ei tunneta käsitettä ehkä...vain kyllä/ei.
En tiedä olenko tulossa Jukolaan, se on fifty sixy...:lol:
Nättis Niko on luvannu olla Jukolassa mukana...lupas myös kysellä sitä toista hiihtäjää...ja ehkä jotain kolmatta urheilijaakin...
Kyllä kait se ruljanssi pitää taas paikan päällä kokea, on se niin paljon elävämpää kuin telkkarin kautta.
Kunhan nyt saataisiin tämä hiihtosuunnistuskausikin ensin alettua ja lopetettua, niin sitten sitä voisikin jo nastareita haeskella.
Moro!
Kyllähän kauden avaus on perinteisesti tehty ankkurirastien/siljarastien viikonloppuna, joten se jälkimmäinen viikonloppu sopis paremmin.
26.4 on tosin 10-mila. Mutta oon ainakin toistaiseksi pystynyt salaamaan huippukuntoni eikä kilpailevista seuroista ole tullut kyselyitä
Niin ja Jukolassa mukana tietty!
Valmistautuminen on vankalla pohjalla. Vai mitä sanotte meikäläisen melko kattavista leirityksistä:
Palasin juuri parin viikon Saksan matkalta, jossa ohjelmassa oli enimmäkseen palauttelua ja tankkausta(bratwurst und weisbier) alkutalven tiukista pk-reeneistä.
Viikon päästä lähden kolmeksi viikoksi Raumalle hakemaan lumetonta maastoa. Ainakin tänään oli varsinainen pääkallokeli, ihme että ei kaatunut kertaakaan lenkin aikana.
Raumalta heilahdan pääsiäiseksi Vuokattiin pariksi viikoksi viimeistelemään pk-kautta pitkillä hiihtolenkeillä.
Toukokuun puolessa välissä odottaa vielä neljän viikon viimeistelyleiri pyreneiden juurella. Eiköhän näillä eväillä taas jalka nouse Jukolassa.
Joten kenellekkään ei liene epäselvää että tämän kauden tavoite on ykkösjoukkueessa! Luotto on kova että "kotimaastoissa" kulkee...
Ippe
ps. Vuokatissa olis majoituksessa tilaa pitkäperjantaista eteenpäin pariksi viikoksi. Jos kiinnostuit ja tuntuu siltä että tulee toimeen nuorekkaassa seurassa niin ota yhteyttä!
Ja mää yritän tulla kans, sano!
Moro!
Myös se 26.4 oelva viikonloppu käy, kunhan vain tiedetään ajoissa
Pasi
Ja mä!
Näin ollen 19.4. olisi eka mulle sopiva viikonloppu pitää "leirin" tynkää tai sitten nykyisellä lumitilanteella myös jo maaliskuun puolella, mutta silloin ei taida olla kovastikaan intoa moiseen touhuun.
Maaliskuu on munkin mielestä aika aikasta, mutta tuo huhtikuun loppu kuulostaa hyvältä. 19-20.4 on tosin myös ankkuri- ja siljarastit. Mites Paten ohjelmaan sopii se seuraava, elikkä 26.-27.4 ? Ja heittäkää tosiaan muutkin mielipiteitä asian tiimoilta.. :kysymys:
Sittten, keitäs on tulossa Jukolaan juokseen tänä vuonna? Ei muuta kuin listaa kehiin.
Mä.
- JV -
Moro!
Joo, kyl mä olen sen leirin ajatellut järkätä ja joskus taisin ilmoitellakin noita sopivia viikonloppuja. Eli viikkojen 14 ja 15 viikonloput ovat varattuja, samoin tulossa oleva perheenlisäys tuo sellaisia aikataulullisia asioita eteen, että mieluiten huhtikuussa kuitenkin juostaisiin metsässä. Nehän ovat täysin lumettomia parhaillaankin. Itse olen käynyt vain sauvojen ja saappaiden kanssa juoksemassa kallioita ja polkuja
Näin ollen 19.4. olisi eka mulle sopiva viikonloppu pitää "leirin" tynkää tai sitten nykyisellä lumitilanteella myös jo maaliskuun puolella, mutta silloin ei taida olla kovastikaan intoa moiseen touhuun.
Leiriohjelma voisi olla tällainen:
pe ilta, saapuminen ja yöreeni/lenkki ihan vieressä, kartta 1:10 000/2007kesto 45 min - 1 h
la ap, suunnistusharjoitus lähialueella, kesto noin 1 h, kartta 1:10 000/2003
la iltapäivä, vapaamuotoista toimintaa/shoppailua pääkaupungissa
la ilta VK puistosuunnistuksen merkeissä ihan vieressä kartta 1:5000/2008
su aamu pitkä suunnistus (syksyn Raatojuoksu pääpiirteissään kartta 1:10 0000/2007)
Sittten, keitäs on tulossa Jukolaan juokseen tänä vuonna? Ei muuta kuin listaa kehiin.
Nipa
Kyllähän tässä kieli pitkällä odotellaan, josko Nipa päästäis meitä sinne Sipoon korpeen harhailemaan...
Mulle ei käy 29-30.9 eikä myöskään seraava viikonloppu, joten syysleri Söderkullassa voidaan pitää alkuperäisten suunnitelmien mukaan keväällä 2008. Toivon pikaisia esityksiä mahdollisista ajoista keväälle, nyt selvää että pääsiäinen ja viikot 14 ja 15 sekä 12.5, eikä 30.5 olevat viikonloput sovi. Kevät parempi, koska käytössä uudempi ja laajempi kartta vuodelta 2007 on silloin käytössä.
Morjens
Talvi taitaa jäädä väliin, joten eiköhän kohta pidä aloittaa spekuleeraamista kevätkaudesta. Siihen liittyen:
mikäs tämän kevätleirin status on tällä hetkellä? Pitääkö Pate ja jos pitää niin minä viikonloppuna? Vai onko hallitus suunnitellut asian tiimoilta mitään muuta kuin toimintasuunnitelmassa näkyvän lauseen kevätleiripaikasta 'pääkaupunkiseudulla' (niin, Sipookin vissiin lasketaan jo siihen... )
- JV -
Ilmoitustaulu → Vapaa keskustelu → Jukola 2008 Tampereella → Uusi viesti
Powered by PunBB 1.4.4, supported by Informer Technologies, Inc.